Poświęcenie figury
Msza Św. w intencji Ojczyzny - 11.11.2018 - FOTO
Msza Św. w intencji zmarłych strażaków - FOTO

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 28 czerwca 2019 r. w naszej parafii miało miejsce poświęcenie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego dokonał ks. Infułat Adam Kokoszka.

Zdjęcia z poświęcenia do obejrzenia w naszej galerii.

Figurę poświęcił ks. inf. Adam Kokoszka.GRZEGORZ BROŻEK /FOTO GOŚĆ

Ksiądz infułat Adam Kokoszka poświęcił przy kościele w Oleśnie figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Figura stanęła na placu kościelnym, niedaleko od wejścia bocznego do zakrystii.

– Mniej więcej w tym miejscu stała kiedyś kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Było to pod koniec XIX wieku. Kiedy jednak zdecydowali parafianie rozbudować świątynię parafialną rozebrali kaplicę, a materiał z niej wykorzystali do budowy kościoła konsekrowanego w 1910 roku. Figura Serca Pana Jezusa jest zatem dla nas pamiątką historyczną. Ale ma ona dla nas znacznie jeszcze ważniejsze – mówi ks. Jan Rybak, proboszcz z Olesna.

W dniach 12-20 lipca br. odbyła się oaza parafialna w Bułgarii w miejscowości Sveti Vlas.

Wzięło w niej udział 50 osób zaangażowanych w różne grupy parafialne takie jak: ministranci, lektorzy DSM, grupa młodzieżowa… Oaza parafialna dała uczestnikom możliwość przeżycia wspaniałej przygody oraz  stała się doskonałą okazją, by przez osobistą i wspólnotową modlitwę, a także radość, zabawę i wypoczynek pogłębić swoją wiarę oraz cieszyć się ze wspólnego przebywania z sobą.

FOTO GALERIA