Start

Msza Prymicyjna i Nabożeństwo Fatimskie - 13 VI

13 czerwca w naszym parafialnym kościele odbyła się Msza św. prymicyjna ks. Sławomira Zaranka, który odbywał  w...

Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha"

31 maja 2018 r. odbył się  po raz kolejny w Rzeszowie koncert uwielbienia: Jednego Serca, Jednego Ducha. Nasza...

Ferie zimowe młodzieży z Olesna & Rożnowa

W dniach 19-22 luty 2018 roku młodzież z naszej parafii wraz grupą młodych z Rożnowa wspólnie uczestniczyli w...

Diecezjalny turniej piłki nożnej LSO

3 lutego br. w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się dekanalny turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci i lektorzy  z naszej...

Imieniny ks. Proboszcza

27 grudnia przypada dzień imienin Ks. Proboszcza naszej parafii. Z tej okazji, jako parafianie pragniemy złożyć...

 

 

Drużyna z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przybyła do Olesna już po raz drugi, żeby zagrać kolejny mecz charytatywny z "Oldboyami" z Olesna.  

Mecz odbył się  na stadionie w Oleśnie 30 kwietnia o godzinie 13:00.  Cały dochód jaki został zebrany podczas tego spotkania został przeznaczony na  leczenie Kacperka Ukleji z Olesna. Był to już II Mecz charytatywny pomiędzy tymi drużynami, ostatnie spotkanie zakończyło się 3:2 dla drużyny z Olesna. 

Spotkanie, jak w zeszłym roku rozpoczęło się od uroczystego przywitania i wspólnej modlitwy poprowadzonej przez Księdza Proboszcza Jana Rybaka. 

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny gości, którzy od samego początku pokazali, że nie będzie to łatwe spotkanie.  Pierwsze dziesięć minut należało do nich, w wyniku czego padła pierwsza bramka dla gości - otwierająca to spotkanie!   Dalsza część meczu to rozgrywanie piłki przez gości i kontrataki gospodarzy.  Młodzi klerycy pokazali się bardzo z dobrej strony, strzelając w ciągu następnych kilku minut dwie bramki. W odpowiedzi udało się zdobyć bramkę "Oldboyom" - Paweł Węgiel wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwnika i zamienił ją na gola! Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, bo po chwili to młodzi klerycy strzelili kolejnego -czwartego gola.  Do przerwy nic się nie zmieniło.

Po przerwie i kilku zmianach w obu zespołach gra zwolniła tempa, jednak to goście cały czas przeważali na boisku.  Po kwadransie jeden z zawodników "Oldboyów" zostaje faulowany w polu karnym przeciwnika. Do rzutu karnego podchodzi nie kto inny jak kapitan gospodarzy - ks.  Marek Migacz.  Presja jaka na nim ciążyła, nie przeszkodziła mu i ze spokojem oddal strzał po ziemi wcześniej myląc bramkarza i zdobywając gola.  Niestety był to ostatni gol ze strony gospodarzy jaki było nam oglądać. Dalsza część spotkania to podbramkowe akcje ze strony obu drużyn, jednak to klerykom udało się zdobyć gole.  

Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla drużyny z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Widowisko było z pewnością emocjonujące, jednak przez całe spotkanie widać było przewagę gości, którzy byli dobrze dysponowani.

Jednak wynik tego spotkania był sprawą drugorzędną, najważniejszy był szczytny cel dla którego obie drużyny się spotkały. Klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wszystkim przybyłym kibicom oraz dobroczyńcom, którzy przekazali pieniądze na dalsze leczenie Kacperka  bardzo dziękujemy! 

 

Damian Herduś

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu w naszej galerii.