Kalendarium objawień

Imieniny ks. Proboszcza

27 grudnia przypada dzień imienin Ks. Proboszcza naszej parafii. Z tej okazji, jako parafianie pragniemy złożyć...

Odpust parafialny ku czci św. Katarzyny

26 listopada w naszej parafii odbył się odpust ku cz św. Katarzyny. Słowo Boże wygłosił oraz...

Nabożeństwo w 100 rocznicę objawień fatimskich

W 100 rocznicę objawień Matki Bożej dzieciom w Fatimie zgromadziliśmy się 13 października na...

Strażacy u Matki Bożej Fatimskiej

W niedzielę 13 sierpnia Mszą świętą o godzinie 19:00 rozpoczęło się nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczył...

Wakacyjne Nabożeństwo Fatimskie

We czwartek 13 lipca Mszą świętą o godzinie 18:00 rozpoczęło się nabożeństwo fatimskie. Zgromadzeni licznie wierni...

 

 

Sercem objawień fatimskich jest sześć spotkań trojga dzieci: Łucji dos Santos,  Hiacynty i Franciszka Marto z Matką Bożą w roku 1917.

Poprzedziło je "anielskie przygotowanie" - trzy spotkania dzieci z Aniołem Pokoju w roku 1916.

Objawienia fatimskie uzupełniły dwa objawienia "hiszpańskie".  Matka Boża ukazała się   Siostrze Łucji  w roku 1925 w klasztorze w  Pantavedra i w roku 1927 w Tuy. W czasie tych objawień Maryja -  zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - wyjaśniła bliżej swoje życzenia.

1916 r. - Pierwsze objawienie się Anioła, który mówi o sobie, że jest Aniołem Pokoju. Anioł uczy małych wizjonerów modlitwy za tych, którzy nie wierzą i nie wielbią Boga. Tego samego roku Anioł zjawia się po raz drugi, by wezwać dzieci do składania ofiar ze swych codziennych cierpień i trudności. Kilka miesięcy później Anioł objawia się jeszcze raz. Uczy dzieci modlitwy uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie i udziela im Komunii Świętej.

13 maja 1917 r. - Pierwsze objawienie się Matki Bożej. Maryja zapewnia, że przychodzi z nieba i poleca dzieciom odmawiać Różaniec, by wyprosić pokój dla świata.

13 czerwca 1917 r. - Drugie objawienie, w którym Matka Najświętsza ponawia prośbę o odmawianie Różańca i poleca dzieciom uczyć się czytać, gdyż chce się nimi posłużyć do rozpowszechniania nabożeństwa do Niepokalanego Serca.

13 lipca 1917 r. - Trzecie objawienie połączone z wizją piekła, ukazaniem roli nabożeństwa do Niepokalanego Serca i przedstawieniem dzieciom tajemniczej wizji, która pozostała ukryta do 2000 r. jako tzw. trzecia część tajemnicy fatimskiej.

13 sierpnia 1917 r. - Aresztowanie dzieci przez masońskiego administratora. Maryja daje zgromadzonym tłumom znak swego przybycia, ale się nie ukazuje.

19 sierpnia 1917 r. - Czwarte objawienie, w którym Matka Boża prosi o Różaniec i ofiary wynagradzające za grzeszników idących do piekła. Obiecuje uczynić w październiku wielki cud.

13 września 1917 r. - Piąte objawienie, w którym Maryja zapewnia, że Bóg jest zadowolony z modlitw i ofiar składanych przez dzieci.

13 października 1917 r. - Szóste objawienie, w którym Matka Najświętsza podaje swój tytuł: jest Matką Bożą Różańcową. Wzywa ludzi, by nie obrażali Boga, a na znak prawdziwości swych objawień czyni cud, który oglądało blisko sto tysięcy ludzi.

10 grudnia 1925 r. - Maryja ukazuje się Łucji (już zakonnicy) w Pontavedra, w Hiszpanii, poucza o treści nabożeństwa pierwszych sobót i przekazuje treść "wielkiej obietnicy Niepokalanego Serca".

13 czerwca 1929 r. - w Tuy, w Hiszpanii, Matka Boża przekazuje Łucji prośbę o poświęcenie Rosji przez Papieża i wyjaśnia sposób, w jaki ma On tego dokonać.

 

Opracował: ks. Krzysztof Trzepacz