Nabożeństwa fatimskie

Msza Prymicyjna i Nabożeństwo Fatimskie - 13 VI

13 czerwca w naszym parafialnym kościele odbyła się Msza św. prymicyjna ks. Sławomira Zaranka, który odbywał  w...

Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha"

31 maja 2018 r. odbył się  po raz kolejny w Rzeszowie koncert uwielbienia: Jednego Serca, Jednego Ducha. Nasza...

Ferie zimowe młodzieży z Olesna & Rożnowa

W dniach 19-22 luty 2018 roku młodzież z naszej parafii wraz grupą młodych z Rożnowa wspólnie uczestniczyli w...

Diecezjalny turniej piłki nożnej LSO

3 lutego br. w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się dekanalny turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci i lektorzy  z naszej...

Imieniny ks. Proboszcza

27 grudnia przypada dzień imienin Ks. Proboszcza naszej parafii. Z tej okazji, jako parafianie pragniemy złożyć...

 

 

13-go października 2011 roku nasza parafia przeżywała uroczyste powitanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Figura Matki Bożej została poświęcona w Fatimie. Różaniec, który trzyma Maryja w dłoniach został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Benedykta XVI podczas Mszy Świętej  kończącej obchody Światowych Dni Młodych w Madrycie.

Nabożeństwa fatimskie, które odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca nawiązują one do objawień Matki Bożej w Fatimie. Każde Nabożeństwo ma charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca. Nabożeństwo to jest odpowiedzią na wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Każdorazowo odmawia się jedną z czterech części różańca. Nabożeństwo rozpoczyna się Eucharystią, podczas dziękczynienia dzieci fatimskie odmawiają modlitwę Anioła, po niej rozpoczyna się liturgia światła. następnie wszyscy zebrani, modlą się na różańcu przed figurą Pani Fatimskiej. Piąty  dziesiątek odmawiany jest idąc w procesji wokół kościoła, w miesiącu maju i październiku procesja różańcowa odbywa się ulicami Olesna.

Chcemy w dalszym ciągu odpowiadać na prośbę Matki Bożej i już teraz zapraszamy na kolejne nabożeństwa, będziemy modlić się w intencjach Ojca św., o pokój na świecie, o ducha pokuty i wzajemnego przebaczenia, oraz o Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczestników.

 

Opracował: ks. Krzysztof Trzepacz