Niemy Świadek

Msza Prymicyjna i Nabożeństwo Fatimskie - 13 VI

13 czerwca w naszym parafialnym kościele odbyła się Msza św. prymicyjna ks. Sławomira Zaranka, który odbywał  w...

Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha"

31 maja 2018 r. odbył się  po raz kolejny w Rzeszowie koncert uwielbienia: Jednego Serca, Jednego Ducha. Nasza...

Ferie zimowe młodzieży z Olesna & Rożnowa

W dniach 19-22 luty 2018 roku młodzież z naszej parafii wraz grupą młodych z Rożnowa wspólnie uczestniczyli w...

Diecezjalny turniej piłki nożnej LSO

3 lutego br. w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się dekanalny turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci i lektorzy  z naszej...

Imieniny ks. Proboszcza

27 grudnia przypada dzień imienin Ks. Proboszcza naszej parafii. Z tej okazji, jako parafianie pragniemy złożyć...

 

 

W "Porta fidei" Benedykt XVI zachęca, by wierni zwłaszcza w Wielkim Poście przyglądali się Jezusowi. Sącz czyni to dosłownie.

Do 17 lutego w sądeckim kościele pw. św. Kazimierza można było oglądać wierną kopię Całunu Turyńskiego w skali 1 do 1. - To niemy świadek tajemnicy. Możliwość spotkania z całunem u progu Wielkiego Postu może być przyczynkiem do pogłębienia naszej wiedzy religijnej i naszej wiary - mówi ks. dr Jan Siedlarz, proboszcz parafii. Kopia całunu została pożyczona z parafii w Oleśnie koło Dąbrowy Tarnowskiej.

W Sączu ekspozycji towarzyszył ewangeliarz otwarty na tekście męki Chrystusa  wg św. Jana, a także dwie plansze: jedna objaśniająca elementy całunu, druga poświęcona relikwiom męki Jezusa. Kiedy całun był wystawiony, w parafii głoszono kazania na jego temat, była też projekcja filmu o nim. - Spotykamy się z naszym Zbawicielem w sposób duchowy, kiedy czytamy Pismo Święte, rozważamy prawdy wiary. W kontakcie z całunem patrzymy na materialny ślad, jaki - jak wierzymy - nam Jezus zostawił. Obraz, coś widzialnego, wielu ludziom pomaga kontemplować tę wielką tajemnicę naszej wiary - dodaje ks. Lesław Wąchała, wikariusz z par. św. Kazimierza. Stąd przy całunie znalazły się też klęczniki.

 

Źródło: Gość Niedzielny, nr 7 rok LC, 17 lutego 2013